Aktualności

Zakończenie projektu

W miesiącu sierpniu odbyło się spotkanie z zespołem projektowym dotyczące zakończenia działań w ramach realizowanego projektu. Na spotkaniu Koordynator przedstawił całokształt zrealizowanych zadań, a także omówił sprawy dotyczące wniosku kończącego projekt. Ponadto zaproponował planowany termin złożenia wniosku końcowego o płatność na dzień 15 września 2011 r.

Wyjazd wakacyjny z uczestnikami projektu

W dniach od 4.07-16.07.2011 r. odbył się współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wyjazd wakacyjny do Rewy z udziałem uczestników projektu: „Pomysł na codzienność -młodzieżowy kub środowiskowy”, którzy to przez okres 9 m-cy uczęszczali na zajęcia plastyczne oraz muzyczne (keyboard i gitara).

Przygotowanie do wyjazdu wakacyjnego

Uczestnicy projektu pieczołowicie przygotowują się do zbliżającego się wyjazdu wakacyjnego w trakcie, którego pod okiem wykwalifikowanej kadry i instruktorów będą doskonalić zdobyty warsztat muzyczny i plastyczny.
Dziewięciomiesięczna praca warsztatowa jak i psychologiczna teraz w nieco plenerowych, wypoczynkowych warunkach może w pełni zaowocować.

Organizatorzy przygotowali ciekawą ofertę wypoczynku pełną licznych zajęć, gier i zabaw oraz wycieczek kulturalnych dla wszystkich uczestników projektu.

Festyn podsumowujący projekt

W sobotę 25 czerwca 2011 r. w godz. 14.00-19.30 odbył się festyn podsumowujący projekt: „Pomysł na codzienność-młodzieżowy klub środowiskowy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Festyn odbył się w siedzibie projektu, Oratorium im. św. Jana Bosko przy ul. Kopcińskiego 1/3 w Łodzi.

Trwają przygotowania do festynu podsumowującego projekt

Od poniedziałku rozpoczęły się przygotowania do festynu podsumowującego projekt: "Pomysł na codzienność-młodzieżowy klub środowiskowy". Uczestnicy pod okiem instruktorów doskonalą swój warsztat wokalny i instrumentalny,aby zaprezentować efekty swoich działań wszystkim przybyłym, natomiast grupa plastyczna zajmuje się oprawą swoich prac, aby wystawić je podczas trwania festynu.

Zapraszamy !

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Koledzy, Koleżanki !

W sobotę, 25 czerwca 2011 r. w godzinach od 14.00 - 19.30 odbędzie się festyn podsumowujący roczną realizację projektu „Pomysł na codzienność-młodzieżowy klub środowiskowy”, na którym to wszyscy uczestnicy zaprezentują zdobyty warsztat wokalny i plastyczny.”

Serdecznie zapraszamy!

Ostatnie wspólne wyjście kulturalne z uczestnikami projektu

Na zakończenie i podsumowanie zajęć uczestnicy projektu: „Pomysł na codzienność-młodzieżowy klub środowiskowy” po raz ostatni wzięli udział w wyjściu kulturalnym. Tym razem w sobotni wieczór 18 czerwca, udali się wraz z opiekunami do Teatru Powszechnego na sztukę, pt: „Szalone nożyczki”.

Rozpoczęcie piątej części zajęć

Od 1 czerwca uczestnicy rozpoczęli ostatnią część zajęć z projektu: „Pomysł na codzienność- młodzieżowy klub środowiskowy”. Wszystkie grupy pod kierunkiem plastyków i muzyków doskonalą zdobyte już umiejętności. Każda z grup przygotowuje się do zakończenia zajęć, wspólnego występu i wystawy podsumowującej projekt.
Równolegle do zajęć artystycznych, są prowadzone warsztaty z psychologiem
i pedagogiem. W tej ostatniej części zajęć uczestnicy biorą udział w warsztatach
z doradztwa zawodowego

Podsumowanie czwartej części zajęć

W dniu 30 maja 2011 r. zakończył się czwarty moduł zajęć projektu „Pomysł na codzienność-młodzieżowy klub środowiskowy.
W tej części zajęć uczestnicy projektu doskonalili zdobyte umiejętności nie tylko z zakresu muzyki, ale także sztuki, projektowania czy też kompozycji. Zarówno grupa gitarowa jak
i plastyczna poprzez swój olbrzymi wkład i zaangażowanie podczas zajęć uczyniła ogromne postępy. Muzycy wytrwale ćwiczyli wybrane utwory, natomiast plastycy zgłębiali techniki projektowania i malarstwa.

Wyjście z uczestnikami projektu na seans filmowy

29 maja 2011 r. uczestnicy projektu: „Pomysł na codzienność- młodzieżowy klub środowiskowy” wraz z opiekunami wybrali się wspólnie do kina Cinema City w Manufakturze, aby niejako podsumować czwartą część zajęć tematycznych.
W niedzielne, słoneczne popołudnie wszyscy zebrali się na projekcji filmu, pt: „Kung Fu Panda 2 3D” w Manufakturze. Wszystkim towarzyszyły niesamowite emocje. Druga część ekranizacji bajki okazała się bardzo udanym projektem. Tym samym to wyjście kulturalne podsumowywało przed ostatni już, czwarty moduł zajęć tematycznych.