Wyjazd wakacyjny z uczestnikami projektu

W dniach od 4.07-16.07.2011 r. odbył się współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wyjazd wakacyjny do Rewy z udziałem uczestników projektu: „Pomysł na codzienność -młodzieżowy kub środowiskowy”, którzy to przez okres 9 m-cy uczęszczali na zajęcia plastyczne oraz muzyczne (keyboard i gitara).
Celem wyjazdu było przede wszystkim poszerzenie zdobytej wiedzy z zakresu muzyki i sztuki. Duży nacisk położony został na praktykę nabytych już umiejętności, stworzenia wspólnie kilku wieczorów muzycznych, plastycznych, spędzenie wspólnie i aktywnie wolnego czasu. Podczas wypoczynku nie zabrakło wspólnych gier, zabaw, wieczorów tanecznych i wokalnych. Pod okiem instruktorów grupa plastyczna jak i muzyczna miała niebywałą możliwość nabycia jeszcze większego warsztatu artystycznego i muzycznego. Każdy dzień podsumowaliśmy wspólnym „pogodnym wieczorem”, który obfitował w liczne gry i zabawy. Dużą popularnością cieszyły się zabawy biesiadne na pobliskiej scenie, gra w statki, tańce integracyjne, a także karaoke.
Podczas wyjazdu dbaliśmy o rozwój uczestników, poranne rozgrzewki, liczne ćwiczenia i zabawy rekreacyjno-ruchowe poprawiały kondycję i pokazywały, ze można aktywnie spędzać wolny czas. Choć pogoda nie zawsze nam sprzyjała, czas został wykorzystany w pełni, poprzez udział w licznych wycieczkach: do Gdańska, Gdyni, na Hel każdy miał możliwość poznania kultury danego miasta, zakupu wakacyjnych pamiątek. W trakcie obozu odbyło się także kilka spotkań o charakterze psychologiczno-warsztatowym, gdzie uczestnicy doskonalili umiejętność pracy w zespole.
Na zakończenie wyjazdu poszczególne grupy prezentowały się w przygotowanych przez siebie podczas wyjazdu utworach, zaś grupa plastyczna zorganizowała wystawę swoich dzieł.
W podziękowaniu od wszystkich artystów każdy z uczestników jak i opiekunów otrzymał pamiątkową koszulkę z ręcznie wykonanym rysunkiem.
Pobyt w Rewie zakończyliśmy wspólnymi podziękowaniami zarówno ze strony organizatorów jak i samych uczestników. Cieszymy się, że wyjazd podsumowujący projekt stał się punktem wyjścia do dalszych znajomości i przyjaźni, które narodziły się w trakcie trwania projektu.
Z pewnością czas, który został dany każdemu z uczestników zostanie wykorzystany w należyty sposób na drodze ku ich dorosłości.