Festyn podsumowujący projekt

W sobotę 25 czerwca 2011 r. w godz. 14.00-19.30 odbył się festyn podsumowujący projekt: „Pomysł na codzienność-młodzieżowy klub środowiskowy współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Festyn odbył się w siedzibie projektu, Oratorium im. św. Jana Bosko przy ul. Kopcińskiego 1/3 w Łodzi.
Rozpoczęło go krótkie powitanie wszystkich zgromadzonych, a także występy młodzieży na polu muzycznym. Była to prezentacja zdobytych umiejętności na zajęciach gry na gitarze i keyboardzie w ramach warsztatów odbywanych dwa razy w tygodniu. Na zakończenie swoich muzycznych występów, uczestnicy podziękowali instruktorom w specjalnie przygotowanym utworze muzycznym.
W programie festynu znalazły się także wystąpienia zaproszonych gości: dziennikarza, Jacka Grudnia, sportowca Mariusza Nowickiego oraz aktora Mariusza Szytenchelma. Imprezę dopełniały krótkie przerywniki, w których można było usłyszeć o historii projektu i jego działaniach. Niewątpliwą atrakcją festynu był koncert zespołu „Los Desperados”.
Festyn zakończyły wspólne podziękowania zarówno ze strony organizatorów jak i uczestników poszczególnych grup. Przez cały czas trwania festynu można było oglądać wystawę prac grupy plastycznej. Wszyscy uczestnicy i goście podkreślali rozmach, perfekcyjne przygotowanie oraz wspaniałą atmosferę imprezy. Organizatorzy mogli czuć satysfakcję i zadowolenie z takich opinii.
Projekt: „Pomysł na codzienność-młodzieżowy klub środowiskowy” odniósł duży sukces. Bezpośredni beneficjenci, młodzież, są usatysfakcjonowani, trenerzy odpowiedzialni za prowadzenie zajęć również. W zgodnej opinii wszystkich zaangażowanych w projekt stron przyniósł on wiele praktycznej i użytecznej wiedzy, a doświadczenie zdobyte z jego realizacji zachęci nauczycieli i uczniów do uczestnictwa w innych podobnych programach.